ILIANA STUDIO

سوالات متداول نمایندگان

نماینده شما هستم چطور میتوانم سامانه را بر روی دامنه اختصاصی خودم داشته باشم ، و برای خود لوگوی اختصاصی و متن کپی رایت و… تعیین کنم ؟

نمایندگان میتوانند با Domain اختصاصی (www.YourSite.com) یا SubDomain از سامانه استفاده کنند ، کافیست ابتدا یک دامنه از یک شرکت معتبر ثبت دامنه تهیه کرده سپس DNS های دامنه خود را روی DNS های شرکت تنظیم نمایند (Ns1.Payamakdns.com و Ns2.Payamakdns.com) و یا اگر زیر دامنه باشد آن را روی آیپی سرور 92.50.2.163 شرکت تنظیم نمایید تا کاربران شما از دامین اختصاصی شما وارد سامانه شوند ، دقت نمایید برای زیر دامنه نباید روی آیپی Redirect شود بلکه باید در بخش DNS Server یک A Record اضافه گردد .
نمایندگان محترم به صورت کلی نیازی به تهیه میزبانی وب ( Web Hosting ) نداشته و از طریق بخش لوگو ها میتوانند اطلاعات کلی سامانه را در صفحه لاگین قرار دهند ، چنانچه نماینده بخواهد در یک وب سایت جداگانه صفحه لاگین خود را قرار دهد نیاز به میزبانی مجزا خواهد داشت .

میخواهم از بانک درگاه فروشگاه اینترنتی بگیرم ، لطفا راهنمایی نمایید؟

برای فعال سازی پرداخت الکترونیک باید با شرکت به پرداخت بانک ملت تماس گرفته و درخواست فعالسازی درگاه پرداخت الکترونیک را انتخاب نمایید. در هنگام عقد قرارداد و دریافت درگاه باید آیپی بانکی مارا به بانک اعلام بفر 92.50.2.163 ، همچنین در صورتی که با بانک پارسیان قرارداد بسته اید باید به ایشان بفرمایید تا در گاه را روی PECCO24 تنظیم نمایند.

برای دریافت درگاه اینترنتی از بانک ، نیاز دارم بدانم زبان برنامه نویسی سامانه چیست؟

زبان برنامه نویسی سامانه PHP میباشد.

درصورتی که درگاه پرداخت الکترونیکی نداشته باشم ، کاربرانم چونه میتوانند شارژ کنند و سود آن چگونه محاسبه و پرداخت می گردد؟

در صورتی که درگاه بانکی نداشته باشید، کاربران شما می توانند از درگاه “شارژ سامانه پیام کوتاه” که در آن هیچ اسمی از سایت pro-sms نیست، خرید خود را انجام دهند. همچنین سود حاصل از این خرید، بلافاصله به پنل شما اضافه می گردد و یک پیامک حاوی اطلاعات مربوط به میزان شارژ کاربر و همچنین میزان سود واریزی، به موبایل شما ارسال می گردد.

چطور میتوانم برای یکی از کاربرانم یک پیام خاص در صفحه ایشان قرار دهم ؟

کافیست در بخش پشتیبانی و در قسمت ارسال تیکت به کاربران ، نام کاربری را انتخاب نمایید و سپس متن خود را در آنجا درج نمایید ( در این قسمت نیز میتوانید کدهای HTML نیز استفاده کنید ).

یک شماره را پرداخت کردم ولی هنوز در بخش شماره ها اضافه نشده است ، لطفا پیگیری نمایید.

اگر به توضیحات بخش سفارش شماره دقت کرده باشید توضیح داده شده که پس از پرداخت شماره حداقل 24 ساعت زمان نیاز است تا شماره فعال شود ، بنابراین لطفا صبر نمایید.
در صورتی که شماره را در روز پنجشنبه پرداخت نمایید این زمان بالتبع افزایش خواهد یافت و به روز شنبه عصر یا یکشنبه موکول میگردد .

شرایط فعال شدن دسترسی ارائه نماینده مشابه و ارتقا به نمایندگی ارشد چیست ؟ آیا اینکار هزینه دارد ؟

برای ارائه نماینده مشابه نماینده باید تعهدات زیر را بپذیر :
1. هزینه هر نماینده مشابه 70% هزینه نمایندگی نوع A به طور سالانه می باشد.
2. نماینده موظف است تمامی کاربران نماینده خود را احراز هویت نماید.
3. مسئولیت کاربران زیرنماینده هم با خود نماینده اصلی می باشد.
4. نماینده موظف است کلیه کاربران زیر نماینده را نیز مانیتور و کنترل نماید.
5. ارسال مدارک کاربران از جمله کپی کارت ملی و کپی قبض یاسند موبایل از نماینده و کاربران نماینده از طریق بخش ارسال مدارک الزامی است.
6. نماینده تعهد می نماید که هرساله 70% هزینه نمایندگی نوع A را بابت نماینده ایجاد کرده پرداخت نماید.
7. نمایندگان مشابه لوگو و دامنه اختصاصی داشته و بابت درج لوگو برای ایشان هزینه جداگانه دریافت نمی گردد.

 نمایندگان محترم میتوانند DNS های زیر را که هیچ اسمی از وب سایت ما درآن وجود ندارد اعلام نمایند :

Ns1.Payamakdns.com
Ns2.Payamakdns.com   

آیا سرویس ها و بخش های جدیدی که به سامانه اضافه میشود رایگان است ؟

تمامی آپدیت هایی که در سامانه صورت میگیرد رایگان می باشد و برای رفاه حال کاربران و نمایندگان در سامانه قرار میگیرد.

آیا امکان ثبت نام آنلاین برای کاربرانم وجود دارد ؟

بله شما میتوانید از طریق پنل نمایندگی بخش ثبت نام آنلاین، این بخش را به صورت رایگان فعال نمایید .
پس از ثبت دامنه خود و تعیین قیمت های بسته های آنلاین آدرس ثبت نام آنلاین شما www.YourSite.com/?section=main::new_user&tab=true می باشد.

منظور از قیمت گذاری برای نمایندگان و کاربران چیست ، لطفا توضیح دهید.

شما در ابتدای شروع کار خود یک قیمت پایه برای کابران و نمایندگان با توجه به تعرفه خود ایجاد می نمایید ، ازین پس کاربران شما نسبت به این تعرفه پنل خود را شارژ می نمایند و همچنین شما می توانید تعرفه را با احتساب تخفیف ویژه برای کاربران خود ثابت نمایید. به مثال زیر توجه کنید :
فرض کنید شما قیمت را برای نمایندگان خود در قسمت قیمت گذاری 110 انتخاب کرده اید ، حال اگر تخفیفی به نماینده خود ندهید نماینده پس از شارژ به میزان جدول تعیین شده از طرف ما تخفیف دریافت میکند و ما به تفاوت آن به سامانه شما اضافه خواهد شد ولی اگر برای نماینده خود تخفیفی در نظر بگیرید ، آنوقت دیگر تعرفه او ثابت شده است و طبق تخفیف که شما در نظر گرفته اید تخفیف دریافت میکند و بازهم ما به تفاوت آن به حساب شما پس از پرداخت واریز خواهد شد.

آیا برای ساخت کاربر باید هزینه ای پرداخت کنم؟و اینکه آیا به تعداد خاصی محدود می شود؟

شما داخل سامانه پیامک شرکت رمزافزار به تعداد نامحدود کاربر میتوانید به صورت رایگان ایجاد کنید. تعداد نمایندگان نیز نامحدود است ولی شامل هزینه می باشد.

در سامانه شما چندین بسته وجود دارد، آیا امکان تعیین سطح دسترسی در هر بسته وجود دارد؟ و اینکه بسته کاربری را میتوان تغییر داد؟

خیر ، تمامی سطح دسترسی های این سامانه با توجه به مشورت کارشناسان و نمایندگان تعین شده است و امکان تغییر سطح دسترسی وجود ندارد. و برای تغییر بسته هر کاربر و یا تبدیل آن به نماینده کافیست در بخش ویرایش آن کاربر اقدام به تعییر بسته نماید در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که امکان تغیر بسته به سطوح پایین تر وجو ندارد.

من هم میتوانم به نماینده ام امکان ارائه نمایندگی بدهم؟هزینه آن به چه صورت خواهد بود؟

بله. شما در قسمت ویرایش اطلاعات نماینده میتوانید قدرت ساخت مدیر را به نماینده بدهید فقط در نظر داشته باشید که بابت ساخت نماینده توسط نماینده شما می بایست مبلغ 70% هزینه نمایندگی نوع A را به ما پرداخت نمایید. نماینده شما نیز امکان درج لوگو و دامنه اختصاصی را دارا می باشد.

اگر من درگاه پرداخت الکترونیکی نداشته باشم، کاربرانم از طریق درگاه شما میتوانند پرداخت کنند؟کاربران نماینده ام چطور؟

در سامانه وب سایت pro-sms هر سطحی از کاربری و نمایندگی میتوانند از درگاه ما که هیچ اسم و رسمی از ما وجود ندارد استفاده کنند و سود نماینده مستقیم ما برای او واریز خواهد شد.برای اینکه نماینده شما نیز از درگاه ما استفاده نماید ، کافیست از طریق پشتیبانی اطلاع دهید تا این امکان برایش فراهم گردد و ازین پس کاربران وی نیز از طریق درگاه ما اقدام به پرداخت نمایند و پس از پرداخت کاربران او نیز پس از پرداخت موفق سود شما و نماینده شما واریز خواهد شد.

آیا برای نمایندگی با ما قراردادی بین ما و شما بسته خواهد شد؟ما نیز موظف به بستن قرارداد با نمایندگانمان می باشیم؟

وب سایت pro-sms بابت هر نمایندگی که واگذار مینماید قراردادی را بین نمایندگانش می بند ، این امر به منزله قبول شرایطی خاص توسط نماینده می باشد تا در صورت تخلف کاربر نماینده پاسخگو باشد و نه pro-sms. این قرارداد نیز به نفع نمایندگان می باشد چرا که باعث میشود خود ایشان نیز در ارتباط با کاربرانشان محکم تر رفتار کنند و همواره جلوی اتفاقات احتمالی را بگیرند.ما پیشنهاد میکنیم که نمایندگان ما نیز قراردادی را شبیه قرار داد خودشان با نمایندگانشان ببندند تا ایشان نیز مانند خودشان با کاربرانشان رفتار کنند.

من درگاه الکترونیکی ندارم هنگام ثبت نام آنلاین مبلغ چگونه به من پرداخت می گردد؟واینکه چگونه میتوانم در مبلغ ثبت نام تخفیف دهم؟

اگر شما درگاه الکترونیکی نداشته باشید مبلغی که بابت پنل مشخص نموده اید پس از پرداخت عینا به میزان همان مبلغ سامانه شما شارژ خواهد شد و اگر میخواهید مبلغ را خودتان دریافت نمایید می بایست از درگاه الکترونیکی خودتان استفاده نمایید.
در ارتباط با تخفیف مبلغ اولیه کافیست در قسمت مدیریت و ثبت نام های آنلاین مبلغ تعیین شده را به مبلغ دلخواه خودتان تغییر دهید.

میخواهم اعتبار کاربرم را تغییر دهم ، چه کاری باید انجام دهم؟

کافیست در بخش مدیریت کاربرم هر کاربری که میخواهید اعتبارش را کم و یا زیاد کنید توسط تیک کنارش آن را انتخاب کنید و انتقال موجودی را کلیک نمایید و در آنجا میتوانید اعتبار کاربران را مدیریت نمایید.

کاربران و نمایندگان من نمیتوانند خط خریداری کنند ، لطفا دلیل را توضیح دهید.

در حال حاضر در این سیسم فقط نمایندگان و کاربران مستقیم ما امکان خرید خط را دارا می باشند و در آینده این امکان نیز برای نمایندگان نیز فعال خواهد شد که با قیمت گذاری روی خطوط بتوانند به کاربران خود نیز اقدام به فروش خط کنند.در حال حاضر برای خرید خط می بایست از طریق تیکت با نمایندگان ارتباط حاصل کنند و خطوط خود را استعلام بگیرند.

تیکت های پشتیبانی کاربرانم را چگونه میتوانم پاسخ دهم؟

زمانی که کاربر شما درخواست پشتیبانی می دهم در پنل کناری شما یک سوال در بخش مربوطه ایجاد خواهد شد که میتوانید با کلیک بر روی آن آن را پاسخ دهید.

کاربران من مدارک خود را ارسال نموده اند، چگونه می توانم مدارک کاربران را تایید نمایم ؟

زمانیکه کاربران شما مدارک ارسال میکنند توسط ما این مدارک تایید خواهد شد و می بایست منتظر بمانید تا مدارک تایید شود. لطفا از درخواست های مکرر با عنوان تایید مدارک خودداری نمایید.تمامی مدارک حداکثر تا 1 ساعت و آن هم بسته به تعداد مدارک ارسالی تایید خواهد شد.

بنده قصد دارم یکی از کاربرانم را حذف نمایم ولی سامانه اجازه حذف کاربر را نمیدهد لطفا راهنمایی کنید.

در صورتی که کاربر شما تراکنش مالی ( هرگونه شارژ ) یا ارسال و دریافت پیامک داشته باشد امکان حذف آن به دلیل مسائل امنیتی وجود ندارد.
شما میتوانید کاربر را غیر فعال کرده یا به شخص دیگری ویرایش نمایید.

نماد اعتماد الکترونیک دریافت نموده ام، چگونه باید داخل سایت قرار دهم ؟

نمایندگان پس از تهیه E-Namad که همان نماد اعتماد الکترونیک است ، می بایست یک وب سایت طراحی نمایند و نماد را در آن قرار دهند، در صفحه لاگین جایی برای E-Namad نمی باشد.

بخش همکاران چیست و چه کاربردی دارد ؟

ممکن است شرکتی که شما در آن خدمات پیامک ارائه می کنید چندین کارمند داشته باشد که هر یک وظیفه ای را برعهده داشته باشد ، مثلا واحد مالی ، واحد فنی ، واحد فروش وغیره.
دقت بفرمایید هر کاری که همکاران شما در سامانه انجام میدهند از نظر ما توسط شما انجام شده است بنابراین در ایجاد همکار و سطوح دسترسی ایشان دقت لازم را بفرمایید.

ثبت نام آنلاین نمایندگان حتما بخوانند

کلمات کلیدی:

تبلیغات پیامکی ،  smsتبلیغاتی، پنل اس ام اس، پنل پیامک، ارسال اس ام اس، ارسال پیامک، پنل نمایندگی پیامک، کسب درآمد، پنل اس ام اس آنلاین،اس ام اس تبلیغاتی، خدمات اس ام اس تبلیغاتی، بانک شماره اس ام اس،ارسال پیامک محله ای، ارسال اس ام اس محله ای، ارسال اس ام اس، ارسال پیامک،ارسال،پیامک،تبلیغاتی،،پنل،ارسال،پیامکارسال پیامک،ارسال اس ام اس،ارسال تلگرام،ارسال انبوه پیامک،ارسال انبوه تلگرام،ارسال انبوه اس ام اس،ارسال پیامک تبلیغاتی،ارسال اس ام اس تبلیغاتی،تبلیغات پیامکی،تبلیغات تلگرام،تبلیغات اس ام اس،پنل پیامک،پنل اس ام اس،پنل تلگرام،کسب درآمد اینترنتی، ، قیمت، پیام صوتی، پیام ضبط شده تبلیغاتی، ضبط شده، پیام، تبلیغات، خط پیامک، خطوط پیامک، تعرفه خطوط پیامک، قیمت خط پیامک، قیمت اس ام اس، قیمت پنل،سوالات سامانه، سوالات پنل، سوالات نمایندگان، نمایندگان